Yeni Burnunuz Nasıl Olmalı?

En önemli felsefenin doğallık olduğunu düşünüyorum. Yeni burnunuz kesinlikle doğal görünümlü olmalı, yani çevremizde gördüğümüz doğuştan güzel burunlar gibi görünmeli. Sizi tanımayan birisi burnunuzun estetik olduğunu anlamamalı fakat çok güzel burnunuz varmış diyebilmeli. Eski burnunuzu bilen tanıdıklar ise yeni burnunuzun size kattığı pozitif değişimi fark etmeli.

Yeni burnunuz yüzünüzün diğer yapılarıyla özellikle kaş, göz, çene ve elmacık kemikleriyle ile uyumlu olmalı.

Burnunuz size özel olmalı. Bir başkasında güzel duran bir burun size yakışmayabilir, sizde güzel olan bir burun başka bir yüzde anlam kazanmayabilir. Dolayısıyla kişiye özel planlama yapılarak sizin yüzünüze uygun yeni burun yapınız belirlenmeli ve buna uygun burun yapılmalı.
Bakışlarınızı değiştirmemeli ama bakışların ortaya çıkmasını belirginleştirmeli. Kaş ve gözlerin güzelliğinin iyice ortaya çıkarması hedeflenmeli.
Yüze daha bir tatlılık vermeli ve genç görünmenizi sağlamalı.
Daha önceki burnuzla sert, sinirli yorgun bir ifadeniz varsa, yeni burnunuz yüzünüze tatlı, yumuşak bir ifade katmalı.
Yeni burnunuz özgüveninizi artırmalı ve pozitif bir ruh hali vermeli.
Nefes alma sorunları varsa bunlar düzelmiş olmalı.
Ameliyattan uzun süre sonra burunda çökmeler düzensizlikler eğrilikler olmamalı.

Kısacası yeni burnunuz şu üç kuraldan taviz verilmeyerek yapılmalı
1- Sağlıklı burun estetiği olmalı. Yani iyi nefes alabilen fonksiyonları korunmuş ya da arttırılmış bir burun elde edilmeli
2- Doğal görünümlü bir burun olmalı
3- Kişiye özel planlama yapılarak yüzle uyumlu, ona özel bir burun yapılmalı. Herkesçe malumdur ki kişilerin yüz özellikleri farklılık gösterdiği için başkasında güzel duran bir burun size yakışmayabilir, ya da sizin yüzünüze çok yakışan bir burun başkasına gitmeyebilir.

Bir yanıt yazın