Burun Ucu Estetiği

Tip plasti veya burun ucu estetiği ameliyatı, burun ucu ile ilgili şekil bozukluklarının tedavisi için yapılan operasyondur. Burun ucu estetiği ameliyatı ile burun ucundaki büyüklük, genişlik, düşüklük, asimetri gibi şekilsel problemler giderilir. Burun ucu estetiği (tip plasti), diğer burun estetiği operasyonlarına göre daha kolay geçen bir ameliyattır. Ameliyatı uygulayacak olan cerrahın yeteneği doğrultusunda burun ucunuza uygulanacak basit bir rütuş ile şikayetinizden kurtulabilir, estetik ve sağlıklı bir buruna kavuşabilirsiniz.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Öncesi
Tip plasti öncesi bu ameliyattan ne beklediğinizi kendinize ve doktorunuza sorunuz. Doktorunuzla yapacağınız görüşmede beklentilerinizin ne derece gerçekleşebileceğini öğreniniz. Doktorunuzla kuracağınız iletişim, tip plasti sonrası yaşanabilecek hayal kırıklıklarını önleyecektir. Ayrıca ameliyat öncesinde doktorunuz tarafından dijital ortamda tasarlanan burnunuzun yeni görüntüsü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Tip Plasti Tekniği Nasıldır?
Tip plastide burnun orta bölmesi olan septuma ve burun kemiklerine müdahale edilmez. Sadece burun ucundaki yumuşak dokulara ve kıkırdaklara müdahale edilir. Diğer burun estetiği ameliyatlarına göre daha kolay geçirilen bir ameliyattır. Genelde lokal anestezi ile yapılır. Ameliyat sırasında işlem gören bölge sadece burun ucudur.

Burun ucundaki dokular ve kıkırdak yapıya cerrahi müdahale sonrası dikiş atılır. Bu dikişler burun içinden atıldığı için dışarıdan görülmesi mümkün değildir. Ameliyat sonrası dikiş ipleri kendiliğinden eridiği için iplerin alınmasına ihtiyaç kalmaz. Burun ucu estetiği ameliyatı burundaki probleme göre 30 dk ile 1 saat arasında sürer. Ameliyat sonrası tampon kullanmaya ihtiyaç yoktur. Sadece burun ucuna bir hafta süre ile flaster bandaj uygulanır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Sonrası
Burun ucu estetiği ameliyatı, sonrası da kolay geçen bir ameliyattır. Herhangi bir ağrı veya sızı oluşmaz. Ameliyat sonrası hastanede 1 gün istirahatten sonra gündelik yaşama dönebilirsiniz. Bir hafta sonra burun ucuna uygulanan bandajı aldırmak ve son bir muayene için hastaneye gelmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın