Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Burun Ameliyatı Sonrasında Şişlik Morluk ve Ağrı Olur mu?

Burun ucu estetiği hangi durumlarda yapılır?
04 Şubat 2017
Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Öneriler
Burun Ameliyatı Öncesi Öneriler
19 Aralık 2017

Burun Ameliyatı Sonrasında Şişlik Morluk ve Ağrı Olur mu?

Burun estetiği operasyonları ameliyat sırasında, ameliyat sonrasında ve tampon alınırken ağrı duymayacağınız operasyonlardır.

Bu ameliyatlarda çoğunlukla tampon kullanmıyoruz. Şayet tampon kullanmamız gerekirse silikon tampon kullanıyoruz ve çıkarırken ağrı duymuyorsunuz.
Burun dışına konulan plastik atel çıkarılırken ve dikişler alınırken de ağrı duymazsınız.
Ameliyat sonrası morluk ve şişlikler eskisi kadar çok olmamakla birlikte az da olsa yine de karşımıza çıkmaktadır.
Hiloterm dediğimiz operasyon sonrası kullandığımız bir maskenin morluk ve şişlikleri azalttığı söylense de buz uygulamayla arasında çok ciddi bir fark yoktur. Şişlik ve morluklar hastadan hastaya göre değişiklik göstermektedir. Bazılarında çok çok az, bazılarında ise daha fazla ortaya çıkmaktadır. Burada kişinin cilt yapısıyla ilgili özellikleri devreye girmektedir. Genellikle ameliyattan 5- 6 gün sonra şişlik ve morluklar tamamen kaybolacaktır.
Şu kesinlikle bilinmelidir ki artık burun estetiği operasyonları, eskiden olduğu gibi ağrılı ameliyatlar değildir ve şişlik morluklar eskisi gibi çok fazla olmamaktadır.

Bir cevap yazın