Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sigortalar burun estetiği operasyonunu karşılar mı?

Burun estetiği fiyatları
19 Mayıs 2012
Burun estetiği operasyonları ağrılımıdır?
19 Mayıs 2012

Sigortalar burun estetiği operasyonunu karşılar mı?

http://www.youtube.com/watch?v=dCNCNUrHmsY

Burun estetiği amacıyla bizlere başvuran kişilerin çoğunluğunda , burundaki şekil bozukluğuna, burunla ilgili diğer sağlık sorunlarının da eşlik ettiğini görmekteyiz. Örneğin hastalarımızda burunda şekil bozukluğu ile birlikte, burun kemiğinde eğiklik, burun eti büyümesi geniz eti veya kronik sinüzit gibi başka sorunların da var olduğunu görmekteyiz.

Ssk, emekli sandığı, ve bağkur gibi sosyal güvenlik kurumu kapsamında sağlık sigortası olan kişilerde, burun estetiği operasyonları sigortalar tarafından karşılamamaktadır.
Özel sağlık sigortaları için de durum benzerdir. Sigorta şirketleri burun estetiği operasyonunu, sigortalının poliçe kapsamına göre tamamen ya da kısmen karşılayabilmektedir. Özel sağlık sigortaları burun içerisindeki sağlık sorunlarını karşılarken estetik kısmı için hasta payı çıkarılmaktadırlar.
Bunun için en doğru olan, kişilerin doktoruna başvurması ve bu durumun hastanın muayenesi sonrası sigortasıyla görüşülerek belirlenmesidir.

Bir cevap yazın