Revizyon Burun Ameliyatlarında Neler Yapıyorsunuz?

Kliniklere önceden operasyon geçirmiş azımsanmayacak sayıda hasta başvuruyor. Daha önce başarısız bir ameliyat geçirmiş, estetik ve fonksiyonel sonuçlarından memnun olmayan kişiler yeniden ameliyat edilerek sağlıklı ve güzel burunlara sahip olabiliyorlar.

Tekrarlayan burun operasyonlarının, birincil operasyonlardan çok da zorlu bir yanı yok. Fakat ilk operasyonlarının üzerinden en az altı ay, tercihen bir yıl geçtikten sonra yapılmasını öneriyoruz.
Aşırı alınmış doku ya da kıkırdak varsa, eksikliği yerine koyup onarıyoruz. Gerektiğinden az alınmış ve istenilen sonuç elde edilememiş burunlarda bunları yeniden düzeltiyoruz. Estetik açıdan iyi ama nefes alma açısından kötü olan burunları yeniden yapılandırıyoruz.
Çok fazla kalkık, sırtı çok fazla oyulmuş, mandalla sıkılmış gibi duran, sırtında düzensizlik olan burunları yeniden düzeltebiliyoruz. Burun ucu düşük olan, burunda eğiklik olan, asimetrik olan burunları yeniden yapılandırabiliyoruz.
Revizyon burun ameliyatlarında da amacımız yine güzel, doğal, ameliyat olduğu anlaşılmayan, kişiye özel, rahat nefes alabilen burunları yeniden ortaya koymak.
Bunun için eğer ilk operasyonda burun içerisinde yeterli kıkırdak ve doku bırakılmışsa bunları kullanıyoruz. Şayet bunlar yeterli gelmiyorsa kulak arkasından aldığımız kıkırdak ve dokuları kullanıyoruz. Kulak arkasından alınan kıkırdağın yeterli olmayacağını düşünüyorsak o zaman ya kaburga kıkırdağını ya da özel işlemlerden geçirilmiş kadavra kıkırdaklarını tercih ediyoruz.

Bir yanıt yazın