Burun Estetiğini Kulak Burun Boğaz Uzmanı mı Plastik Cerrah mı Yapmalı?

Burunla ilgili sorununuz yalnızca şekil sorunu ise istediğiniz branştaki doktora ameliyat olabilirsiniz. Bu ister kulak burun boğaz uzmanı olsun, isterse plastik cerrah olsun farketmez. Önemli olan bu operasyonu yapacak hekime olan güveninizdir.

Fakat burnunuzdaki sorunlar sadece şekille ilgili sorunlar değilse, burun fonksiyonlarıyla ilgili sıkıntılarınız şikayetlerinize eşlik ediyorsa, örneğin kronik sinüzitiniz, burun kemiği eğikliğiniz, burun eti büyümeniz, allerjik nezleniz de varsa, ameliyatınızı bir kulak burun boğaz hekimine olmanızı öneriririm. Çünkü aynı anda hem bu fonksiyonel sorunlardan kurtulabilir hem de burnunuzun şeklinin isrediğiniz gibi olmasını sağlayabilirisiniz.
Tekrar belirtmek isterim ki burada önemli olan hangi branştaki doktorun bu ameliyatı yaptığından ziyade, hastanın doktoruna tam anlamıyla güvenmesidir. Bu nedenle herkese tavsiyem operasyonunuzu yapacak hekimle karşılıklı olarak belki de birkaç defa görüşmeniz ve yeterli güveni almanızdır. Şayet karşınızdaki doktora tam anlamıyla teslimiyet ve güven duygusu gelişmiyorsa o zaman ona ameliyat olmayı kabul etmemenizi tavsiye ederim. Unutmayın ki bu karar hem sizin için hem de doktorunuz için doğru olandır.

Bir yanıt yazın