Burun estetiğinde yüz analizi neden önemlidir?

İnsanlar yaradılışları gereği farklı yüz ve burun şekillerine sahiptir. Burun yapıları birbirine benzese de, her insanda oldukça farklı özellikler göstermektedir. Dolayısıyla her insana yapılacak burun da birbirinden farklı olmalıdır.

Burun estetiğinde en önemli nokta, her yüze ayrı ayrı planlamayı gerektiren, yüz ve burnun analizinin titiz bir şekilde yapılmasıdır.
Yüz biçimi burun estetiğinin nasıl yapılacağına karar vermede oldukça önemlidir. Minyon bir yüze yapılacak burun ile daha tok bir yüze yapılacak burun aynı olamaz. Yüzü uzun olan bir kişiye kısa bir burun gitmeyeceği gibi, minyon bir surat için kaba bir burun asla düşünülemez. Uzun boylu kişilerde düz bir burundan ziyade tatlı bir burun sırtı meyilinin olması yüz ifadesine çok şey katar.
Yüzde dudağın şekli, çenenin yapısı, elmacık kemiklerinin durumu, alnın genişliği, dudak ile burun arasındaki mesafe, kaşların pozisyonu, gözler, alın ile burun arasındaki açı, cilt ve cildin kalınlığı, yapılacak burun estetiğinde, planlamayı çok etkilemektedir ve operasyon öncesi çok dikkatle analiz edilmelidir.
Bizim en önem verdiğimiz konulardan birisi de, yapılan her bir burnun neredeyse birbirinden farklı olması gerektiği noktasıdır. Burnun ve yüzün şekli nasıl olursa olsun hep aynı burunları yapmak, tabiri caizse fabrikadan basmakalıp çıkan ürünlere benzer ve biz bunu asla ve asla istemeyiz.
Kişiye özel, titiz çalışma sonucu her yüze ayrı analiz ve planlama yapılarak, yüze uyumlu, ameliyat olduğu hiç anlaşılmayan doğal ve güzel burnu yapmayı hedeflemek temel amaç olmalıdır.

Bir yanıt yazın