Burun estetiği sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Herhangi bir ameliyattan sonra iyileşme, ağrının ortadan kalkması ve görüntünün ideal şekle ulaşmasıyla olur.
Burun estetiği ameliyatları, çoğunlukla ağrılı olmayan operasyonlardır. Ne operasyon sırasında ne de sonrasında, hastalarımız ağrıdan genellikle yakınmazlar. Hastalarımız ameliyat oldukları gün taburcu olurlar. Bu operasyonlar hastanede yatmayı gerektiren operasyonlar değildir.

Operasyon sonrası işe başlama süresi, yaklaşık olarak bir haftadır. İşe başlama süresinin bir hafta gibi kısmen uzunca olmasının nedeni; ağrıdan dolayı değildir. Hastalarımız genelde operasyon sonrası burun sırtına konulan plastik bir atelin varlığı nedeniyle ve yüzdeki hafif şişliklerden dolayı bu süre içerisinde işlerine devam etmek istemezler. Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte, işlemden birkaç gün sonra bile işine ya da okuluna devam eden hastalarımız da olmaktadır.
Bir hafta sonra, burun sırtına konulan plastik atelin alınmasıyla birlikte burunda birazcık şişlik olsa da, burnun görüntüsü genellikle işe gitmeyi engelleyecek kadar ödemli halde değildir. Yüz ve göz çevresindeki hafif şişlik ve morluklar artık kaybolmuştur.
Bir ay sonra burun beklediğimiz görüntüsüne yakın bir hal alsa da burundaki ince ödemin kaybolup , ideal görüntüye ulaşması yaklaşık altı ay bazen bir yılı bulabilir.

1 Comment

  • ercan

    21 Ocak 2013 @ 18:07

    Merhabalar Kemerli bir burna sahibim ve burun ucum biraz düşük. Estetik sonrası,Kemerin bulunduğu yani kemiğin kırılıp düzeltildiği noktaya dokunduğumda acı hissedecek miyim bu acı ne kadar zaman sürecek elle dokunduğumda kemikte boşluk gibi bir şey hissedecek miyim. diyelim ki 1 ay sora burnuma rahatça dokunup uyumam mümkün mü? Burun ucuma deyince acı hissedecek miyim. Toparlıyorum 2 soruda;

    1; Burun kemiğine dokunduğumda şekilde garipsiyeceğim bir his ve acı hissediyor muyum.
    2; Burnuma yani 1 ay sonra rahatça dokanıp halk tabiri (sümkürdüğümde” yada grip olduğumda burnumu silebilecek miyim? Canı gönülden teşekkürler, iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın