Burun Estetiği Sırasında Burun Tıkanıklığı Sorunum da Çözülür mü?

Burun estetiği operasyonu oldunuz şeklinden memnunsunuz ama rahat nefes alamıyorsunuz geceleri rahat uyuyamıyorsunuz, hep bir burun tıkanıklığıyla baş başasınız. Bizler için burnunuz ne kadar güzel olursa olsun rahat nefes alamıyorsanız bunun kıymeti yoktur. Burnun en önemli görevi solunumdur, soluk alıp veremeyen bir burnun güzel olması kişiye hiçbirşey kazandırmaz. Önemli olan doğal, güzel, yüze uyumlu,kişiye özel burnu hedeflerken rahat nefes alabilen bir burnu da aynı anda yapabilmektir.

Bunun yolu da öncelikle burnun ameliyat öncesi detaylı ve titiz muayenesinden başlar. Sorunları iyi tespit etmek çözümüm en büyük parçasıdır aslında…
Burunda yalnızca şekil sorunu olmayıp tıkanıklık sorunu da olan hastalarda operasyon öncesi değerlendirmede burun kanatları zayıfsa, kıkırdak zaafiyeti mevcutsa, burun kıkırdağında ve kemiğinde bir eğiklik (deviasyon), burun eti büyüklüğü ya da sinüzit varsa bunların da operasyon öncesi tespiti ve ameliyatta aynı seansta çözümü gerekmektedir.
Ameliyat esnasında burundan aşırı kıkırdak ve kemik doku çıkarmamak ve ölçüyü çok iyi ayarlamak temel prensiptir. Bu yapılmadığı zaman ameliyat öncesi burun tıkanıklığı olmayan kişilerde ameliyat sonrası yeni başlayan burun tıkanıklığı şikayetleri ortaya çıkabilir.
Burun estetiği yaparken temel amaç; doğal, güzel, yüze uygun ve kişiye özel bir burun ortaya çıkarmak, bunun yanısıra solunum fonksiyonlarını da korumak gerekirse de daha iyi nefes alabilecek manevraları ve işlemleri aynı anda yapmayı sağlamaktır.

Bir yanıt yazın