Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Burun Estetiği Operasyonu Ne Kadar Önemsenmeli?

Burun Estetiğini Kulak Burun Boğaz Uzmanı mı Plastik Cerrah mı Yapmalı?
20 Mayıs 2012
Burun Estetiği Sırasında Burun Tıkanıklığı Sorunum da Çözülür mü?
20 Mayıs 2012

Burun Estetiği Operasyonu Ne Kadar Önemsenmeli?

http://www.youtube.com/watch?v=rpKyLWRCbik

Estetik olarak güzel ve doğal bir burun insanların karşılıklı iletişiminde en göze çarpan, kaş ve gözleri ortaya çıkaran, kişinin kendisine olan özgüvenini etkileyen, bireyin ifadesini belirleyen oldukça önemli bir organdır.

Burun sadece şeklen de önemli bir organ değildir. Hayati öneme sahip solunum, koku alma, havanın filtrelenmesi gibi bir çok görevi yerine getirir.
Burun; kıkırdak, kemik, sinüsler, ciltlatı yağ , kas, bağ dokusu, burun eti ve ciltten oluşan kompleks bir anatomidir.
Bu kompleks anatominin yanında bir çok kişide de farklı özellikler göstermesi nedeniyle ayrıca zor olan bir organdır.
Bu kadar kompleks bir anatomiye sahip, fonksiyonlarını korumanın hayati öneme sahip olduğu, yüzün ortasında her zaman görünen ve estetik açıdan oldukça önem arzeden bir organın ameliyatı da doktor için oldukça yoğun eğitim, sabır, tecrübe, ve yetenek gerektiren zor bir operasyondur.
Unutulmamalıdır ki başarısız burun estetiği operasyonunun en sık sebebi yanlış hekim seçimidir. Hem estetik hem de fonksiyon olarak bu kadar önemli bir organ ortadayken, operasyonunuzu gerçekleştirecek hekime karar verirken, onunla yüzyüze mutlaka görüşün yaptığı operasyonları görün ve tam bir güven ortamı oluştuysa, o zaman ameliyat olmaya karar verin.
Burun estetiği operasyonları hekimler için oldukça zor bir operasyon olmasına rağmen, tecrübeli ellerde kolay kolay sorun yaşayamayacağınız,hasta açısından ağrısız sızısız ve kolay bir operasyondur diyebiliriz.

Bir cevap yazın