Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Burun estetiği operasyonlarında doğru zaman?

Burun estetiği operasyonu sonrası burun ucunda düşme olur mu?
20 Mayıs 2012
Burun Estetiğinde Doğru Bilinen Yanlışlar
20 Mayıs 2012

Burun estetiği operasyonlarında doğru zaman?

Burun estetiği operasyonları hangi yaşlarda yapılmalı, ya da hangi mevsimler bu operasyon için en uygun zamandır sorusu sıkça bizlere yöneltiliyor…

Burun estetiği operasyonu için alt yaş sınırı var ama üst yaş sınırı yoktur.
Kabaca kızlarda 16 yaş ve sonrasında, erkeklerde ise 18 yaş ve sonrasında bu operasyonlar yapılabilir. Geçmişte vucut gelişimi, beslenme alışkanlıklarının günümüze göre biraz geri olması nedeniyle bu yaş sınırı konulmuş olsa da, bu mutlak bir kural değildir.
Yaş sınırı yüz ve vücut gelişimine bağlı olarak değişebilen bir durumdur. Bir erkek çocuk bedensel ve yüz olarak yeterli gelişime ulaşmış ise bu çocuğa 14 yaşında dahi operasyon yapılabilir. Kızlar için de aynı şey sözkonusudur. İllaki 16 ya da 18 yaş sınırı koymak çok da doğru değildir. Ama bu konuda önemli olan bir husus var ki; bu da kişinin bedensel ve özellikle de yüz gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Yüz gelişimi tamamlanmadan burun estetiği yapılması doğru değildir.
Burun estetiği operasyonu için üst yaş sınırı yoktur. Yani kişinin genel sağlık durumu elverişli ise istediği yaşta ameliyat olabilir ve buna bir engel yoktur.
Hangi mevsimde yapılması en uygundur sorusuna gelince;
Burun estetiği her mevsimde yapılabilen bir operasyondur. Yaz, kış ya da bahar ayları fark etmez. Fakat operasyon sonrası bir ay boyunca güneşlenmek pek uygun olmadığı için ve ağır güneş gözlükleri takmak yine bir ay boyunca kullanılmaması gerektiği için, bu konuda engeli olanlar, yaz mevsimi değil de kışı tercih edebilirler. Tıbben yaz ve kış mevsimi arasında burun esetetiği operasyonu açısından bir farklılık yoktur.

1 Comment

  1. senol goztok dedi ki:

    burnumu buyuk ve uzun oldugunu yuzume yakısmadıgından rahatsız oldugum ıcın estetık yaptırmak ıstıyorumm ve operasyon sonrası iz kalma olasılıgı nedırr

Bir cevap yazın