Burun Estetiği İçin Başvuran Hastalarda Temel Sorunlar

Burun estetiği operasyonu için başvuran hastalarda tabi ki en önemli sorun şekil bozuklukları. Bunlar içerisinde en sık başvuru sebebi kemerli burun. Bunun dışında uzun burun, büyük burun, geniş burun, geniş burun ucu, burun kanatlarının geniş olması, travmatik burun, eğri burun, düzensiz burun sırtı, yüzle orantısız burun, dar burun , burun ucu düşüklüğü , daha yaşlı ve sert ifadeye sebep olan gergin burun ve buna benzer bir çok şikayetle başvuruyorlar.

Bize estetik sorunlarla başvuran hastaların çoğunda fonksiyonel problemler de var. Örneğin bir çoğunun aynı anda nefes alma sorunu var. Bazılarında baş ağrısı, burun ve geniz akıntısı şikayetine yol açan alerjik nezle, sinüzit gibi sorunlar da eşlik ediyor.
Tablo böyle olunca bir burun estetiği operasyonunda şekil ne kadar önemseniyorsa fonksiyonlar da o denli titizlikle ele alınmalı diye düşünüyorum. Yapılan operasyon sonrası burnun şekli istenildiği gibi olmalı ve buna ilaveten varsa burun tıkanıklığı, baş ağrısı, alerjinin yol açtığı sorunlar ve sinüzit te aynı anda ortadan kaldırılmalıdır.
Burun estetiği felsefesinin olmazsa olmazı güzel bir burnu elde etmenin yanı sıra rahat nefes alabilen diğer sağlık sorunlarının da giderildiği bir burnu ortaya çıkarmaktır.

Bir yanıt yazın