Başarısız Burun Estetiğinin Sebepleri Nelerdir?

Burun estetiği operasyonu geçirmiş, estetik veya fonksiyonel sonucundan memnun olmayan bir çok kişi ikinci, üçüncü, hatta dördüncü operasyonlarını olmak üzere doğru kliniği aramakla uğraşıyorlar.

Burun estetiği operasyonlarında başarısız sonuçların bir çok sebebi var. Bunların bir kısmı hastaya bir kısmı da hekime ait sebepler.
Benim her zaman önerim operasyon öncesi hastaların hem kendilerini hem hekimlerini iyi tanımaları.
Kendilerini çok iyi tanımalılar, çünkü kişisel özellikler burun estetiğinin başarısını mutlaka etkiliyor. Mesela cilt ve cilt altı dokuların durumu çok önemli. Cildi çok kalın ya da çok ince olan birisindeki sonuçla cildi normal olan kişi arasındaki sonuç her zaman aynı olmayabilir. Dolayısıyla kişi kendi burun özellikleriyle sonuç arasındaki ilişkiyi çok iyi bilmesi gerekiyor.
Doktor seçimi çok önemli. Kime ameliyat olacağınızın en doğru kararını mutlaka sizler vereceksiniz, fakat doktorunuzla karşılıklı ayrıntılı bir şekilde konuşmadan ondan sonsuz güven hissini almadan, onu araştırmadan, yaptığı ameliyatların öncesi ve sonrasını görmeden ameliyat olmayı kabul etmemenizi öneririm. Unutulmamalıdır ki başarısız burun estetiğinin en sık sebebi bu işte tecrübeli olan doğru doktoru bulamamaktır.
Başarısız burun ameliyatlarının sık karşılaşılan sebeplerinden bir diğeri hastanın ne istediği ile doktorun ne yapmak istediği arasındaki ortak noktanın belirlenememesidir. Bunun da nedeni operasyon öncesi değerlendirme için yeterli vakit ayrılmamasıdır.
Kişilerin burun ameliyatı yaptıracakken dikkat etmeleri gereken en önemli hususun bu ameliyatın maliyeti değil ameliyatı yapacak olan hekime güvenlerinin tam olmasıdır. Tabii ki mali boyutu önemlidir ama bu konu her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Çünkü yüzünüzün ortasında bulunan sağlık açısından çok önemli, görsellikte de sizi ifade eden en önemli organlardan birinin operasyonunun, güven duymadığınız bir hekime emanet edilecek kadar basit bir konu olmadığını özellikle belirtmek istiyorum.

Bir yanıt yazın